W dniu 07 czerwca 2014 roku odbył 2 Rodzinny Spacerowy Rajd Rowerowy po Ziemi Raciborskiej „Śladami obrońców Granic”. W imprezie brało udział prawie 50 osób min. z Raciborza, Cieszyna, Radlina, Żor, Raszczyc, Kuźni Raciborskiej. Trasa ze startu do mety liczyła około 15 km. Start nastąpił tradycyjnie z Placu Długosza – fontanny, następnie złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem Biskupa Gawliny i przejazd do Śląsko-Małopolskiej Straży Granicznej.

Zwiedzanie, prelekcja i strzelnica w SG oraz szlakiem rowerowym przejazd do Łubowic, krótka przerwa. Po przerwie dojazd na metę do Klubu Sportowego Dąb Brzeźnica gdzie odbyły się konkursy, poczęstunek i pokazy zapaśnicze. W konkursach brało udział większość uczestników.

Komandorem Rajdu był Honorowy Przodownik Turystyki Kolarskiej Andrzej Kuśnierz.