W ostatni weekend czerwca grupa turystów kolarzy wyruszyła na Jubileuszowy X Rajd Rowerowy „Przyjazna Granica” zorganizowany przez Komisję Turystyki Kolarskiej przy Oddziale PTTK w Raciborzu. Tym razem jego trasa prowadziła w pierwszym dniu do Cieszyna z wykorzystaniem dróg rowerowych w Polsce i Czechach.

W kolejnym dniu zgodnie z planem pojechaliśmy na zorganizowany po raz 15 przez kolegów z Turystycznego Klubu Kolarskiego PTTK „Ondraszek” w Cieszynie wraz z klubami z Zaolzia rajd rowerowy „Do źródeł Olzy”, którego trasa prowadziła z Jablonkova do Istebnej Zaolzia a dokładniej na stok Gańczorki gdzie bije źródło wspomnianej rzeki. Na mecie rajdu zostaliśmy uznani za najliczniejszą grupę, co zaowocowało przyznaniem nam okolicznościowego pucharu ufundowanego przez Wójta Gminy Istebna. Jeszcze tylko posiłek, miły odpoczynek przy muzyce, druga nagroda w konkursie wiedzy o regionie i czas na powrót do Cieszyna.

W trzecim dniu prognozy pogody nie napawały optymizmem. Zapowiedź ciągłych intensywnych opadów deszczu nie przestraszyła uczestników i dzielnie wyruszyliśmy w stronę miejscowości Chotebuz, gdzie zobaczyliśmy Rybi Dum i piękne okazy ryb i żółwi w nim prezentowane. Dalej z wykorzystaniem drogi rowerowej Chotebuz – Racibórz ruszyliśmy w kierunku Raciborza. Im dalej tym pogoda stawała się bardziej rowerowa i łaskawa dla nas.

Na mecie zameldowaliśmy się wieczorem w świetnych humorach. W trzy dni pokonaliśmy ponad 220 km, kilka wzniesień i zaczarowaliśmy niedzielną pogodę.

Rajd został dofinansowany ze środków Urzędu Miasta w Raciborzu – Serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy do galerii zdjęć i udziału w kolejnych imprezach.

KTK Racibórz.