20 Rajd Rowerowy Zakończenie Sezonu Kolarskiego 2018 dla Dzieci, Młodzieży i Nie tylko…

Raciborski Rajd Rowerowy Zakończenie Sezonu na stałe zapisał się do kalendarza  imprez turystycznych organizowanych przez Regionalną Radę Turystkę Kolarską PTTK w Katowicach. Impreza przygotowywana przez Oddział PTTK w Raciborzu od lat cieszy się dużą popularnością. Uczestniczą w niej zarówno turyści kolarze z Raciborza jak i kolarze z Gliwic, Rybnika, Wodzisławia Śląskiego, Żor, Tychów i Radlina.

Tegoroczna edycja dwudziesta, jubileuszowa miała jednak zmienioną formułę. Tym razem rajd w szczególności skierowany był do dzieci i młodzieży z miasta Racibórz. To dla nich przygotowano łatwą i przyjemną trasę wiodąca z Placu Długosza przez kładkę, park zamkowy wałami do Obory na Camping (około 8 km). Dla uczestników bardziej zaawansowanych kolarsko przygotowano dwie dłuższe trasy. Pierwsza, o długości 35 km, prowadziła z  Placu Długosza droga po wałach przez Brzezie Widok, Pogrzebień, Łańce, Raszczyce, Babice, Łężczok na Camping Obora. Drugą trasę zaplanowano z Placu Długosza przez Pietrowice Wielkie do Gródczanek, powrót przez Racibórz na Camping Obora (około 30 km). Na metę rajdu w Oborze zameldowali się również turyści z zaprzyjaźnionych klubów kolarskich: „Wycieczki Rowerowe Śląsk” z Gliwic, „Diablo Bike Team” z Rybnika, z Wodzisławia Śląskiego, „Wandrus” z Żor, „Gronie” z Tychów, „Sokół” z Radlina, „Huzy” z Gliwic i Dąbrowy Górniczej. Łącznie w imprezie udział wzięły 92 osoby.

Na mecie przygotowano dla wszystkich uczestników poczęstunek i liczne atrakcje, między innymi loterię fantową oraz konkursy: rzut piłeczka tenisowa do kosza, jazdę na czas na dziwnym rowerze oraz rzut lotkami do tarczy. Rozdano nagrody specjalne dla najmłodszego uczestnika i uczestniczki, cztery komplety nagród oraz trzydzieści nagród w loterii fantowej.

Impreza finansowana była przez Urząd Miasta Racibórz.