15-17.06.2018 w takim terminie odbył się rowerowy rajd pt:

Przyjazna Granica- Silesia Tour 2018 „Mokrinki” – Czechy

.

dzień 1 – 15.06.2018

Spotkanie uczestników rajdu na Placu Długosza w Raciborzu, sprawdzenie obecności, wręczenie pamiątkowych butonów

Startujemy z frekwencją 16 osób, kierujemy się na Krzanowice, gdzie przekraczamy granice Polsko-Czeską i już dalej trasą, ścieżką rowerową nr 551 kierujemy się do Opavy, gdzie zatrzymujemy się przy Białym Zamku (GPS), tutaj też robimy pamiątkowe zdjęcia i mały odpoczynek…
dalej przepiękną trasą 551 przez Park Narodowy Kałuża (GPS), trasa przez niego nie należy do łatwych ponieważ, drogi są kamieniste, wąskie i pod górkę, ale daliśmy radę i docieramy wszyscy razem na miejsce zakwaterowania jakim są Mokrinki do Ośrodka rekreacyjnego „U Bordu„.

Na miejscu udajemy się na obiadokolację, później spotkanie integracyjne przy ognisku…

przedstawiamy też do wglądu przebytą trasę śladem GPS

Przyjazna granica Mokrinki 2018 – dzień 1

dzień 2 – 16.06.2018

Rozpoczynamy dzień śniadaniem, gdzie po nim udajemy się na objazd okolicy, plan opracowany…

pokonujemy ciężkie górzyste tereny, zwiedzamy zaporę, zbiornik nad Kruzbergiem, odwiedzamy miejscowość Dworce, dalej kierunek Bilcice i tym sposobem trafiamy do bazy noclegowej. Pokonana trasa nie należała do najłatwiejszych jak pierwszego dnia, tereny odwiedzone przez nas są piękne, ale i wymagające.

Wieczorem podczas obiadokolacji, solenizantom wręczyliśmy upominki w postaci uzbieranych kwiatów nas otaczających i dużych ciężkich prezentów jakim były kamienie złowione z rzeki Moravica ;), pozdrawiamy Was Rysiek i Elu…

pokonana trasa śladem GPS

dzień 3 – 17.06.2018

Trzeci i zarazem ostatni dzień naszego rajdu, rozpoczynamy tradycyjnie śniadaniem i o godzinie 9:15 wyruszamy w trasę powrotną.
Początek trasy bardzo ciężki bo czekał nas długi ponad trzy kilometrowy podjazd pod górę, ale przetrwaliśmy te trudne chwile i dalej cieszymy się pięknymi widokami i stromym zjazdem w dół, w godzinach wieczornych dojeżdżamy do Raciborza.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Rajdu za czynny udział w nim i zapraszamy na kolejny…

trasa śladem GPS

Komandor rajdu:
Jarosław Chacko