W dniu 15.05.2021 r odbył się 4 Rodzinny Rajd Rowerowy Śladami Obrońców Granic.

W rajdzie uczestniczyło 25 osób. Zbiórka i wyjazd z Pacu Długosza o godzinie 10.00 . Przejazd obok pomnika Biskupia J.Gawliny w kierunku Oddziału Straży Granicznej. Następnie niebieskim szlakiem rowerowym do Brzeźnicy .Zwiedzanie młyna z XVIII w ,przebudowanego w latach 20 odrestaurowany i sprawny, z ekspozycją dawnego wyposażenia. Po zwiedzaniu przejazd na teren Klubu „Dąb Brzeźnica ” gdzie odbył się konkurs sprawnościowy z nagrodami  i była możliwość przejechania się nietypowymi rowerami. W konkursie wśród pań pierwsze miejsce zdobyła Kubiczek Irena, drugie Ciuraszkiewicz Sabina a trzecie Tatara Maria. Panowie pierwsze miejsce Kassa Grzegorz, drugie Mańka Ignacy a trzecie Stabla Jacek. Po rozdaniu dyplomów i nagród przejazd do Łubowic i zwiedzanie izby muzealnej Josepha von Eichendorffa . Krótki odpoczynek na kawę i powrót do Raciborza. Dziękuję wszystkim za udział w rajdzie gratuluję zwycięzcom w konkursie i zapraszam na kolejne wyprawy z PTTK Racibórz. Pozdrawiam serdecznie Andrzej Kuśnierz .