W dniach 07-09.06.2019 miał miejsce rajd rowerowe do Kolonowskich, na spływ kajakowy, rajd pt.: „rowerem i kajakiem”. Wyruszyliśmy jak zwykle z naszego Placu Długosza i pojechaliśmy w kierunku Nędzy, aż do Starej Kuźni gdzie zwiedziliśmy Nadleśnictwo Kędzierzyn.

wraz z przewodnikiem, który oprowadzał nas po terenie, przygotował tez 20-to minutową video prezentację na temat lasów i pracy służb leśnych, bardzo ciekawy materiał, dziękujemy za niego.

Później jako niespodziankę, za którą bardzo serdecznie dziękujemy zabrał nas na szczyt, na górę wieży obserwacyjnej, gdzie mogliśmy zaobserwować piękne widoki z góry jak również poznać pracującą tam osobę. W dalszej części dnia, naszej jazdy udajemy się do Strzelec Opolskich i później już do celu, miejscowość Kolonowskie, do miejsca Dzika Chata, gdzie gospodarz Pan Grzegorz przyjął nas miło i serdecznie, poczęstował nas swojskim chlebem i smalcem z ogórkiem, nie zabrakło tez zimnego orzeźwiającego napoju na ten upał który nam towarzyszył od południa.

Na koniec dnia udajemy się do miejscowości Staniszcze Małe na zakwaterowanie. Poniżej mała galeria zdjęciowa

drugiego dnia zwiedzamy miejscowość Krasiejów i Muzeum w nim wraz z Panią przewodnik, której dziękujemy za poświęcony czas i przekazanie mnóstwa cennych informacji.

kolejnym naszym punktem do zwiedzenia był metalowy most w miejscowości Ozimek, most ten znajduje się na liście KOT

zwiedzamy też teren Parku w Krasiejowie…

w tym dniu mamy również też zaplanowaną główną atrakcję całego rajdu, spływ kajakowy Małą Panwią, udajemy się na niego w godzinach popołudniowych i startujemy z Kolonowskich, przeprawa kajakowa trawa ponad dwie godziny…

dzień spędzamy wyśmienicie przy pięknej pogodzie i miłej atmosferze, poniżej jeszcze kilka zdjęć  z dnia…

Kolejny trzeci już dzień i niestety ostatni, rozpoczynamy wspólnym śniadaniem przygotowanym przez gospodarzy Agroturystyki i ruszamy w drogę powrotną przez Kolonowskie, Łaziska, Rudziniec do domu, trasa przebiegała w dużej mierze drogami mało ruchliwymi jak również leśnymi, dziękujemy naszym uczestnikom rajdu za obecność i stworzenie niepowtarzalnego klimatu. Dziękuje również gospodarzom Dzikiej Chaty gdzieś był spływ kajakowy jak również raz jeszcze gospodarzom Agroturystyki gdzie mieliśmy zakwaterowanie.

Na zakończenie jeszcze kilka zdjęć z trasy powrotnej.

video, jeśli jest słaba jakość to kliknij w ikonę zębatki u dołu prawej strony i wybierz najwyższą wartość rozdzielczości…

zapraszamy też przy okazji do relacji naszego kolegi i uczestnika rajdu LuKaS’a, kliknij TU

Zdjęcia i tekst:
LuKaS