W dniach 25÷26.07.2020 r odbyła się szósta wyprawa po szczytach zaliczanych do KGP z PTTK Racibórz. Celem było zdobycie dwóch szczytów :

Lubomir 912 m.n.p.m w Beskidzie Makowskim  i Rysy 2499 m.n.p.m w Tatrach . Wyjazd 25.07.2020 r o godz 06.00 z dworca PKS ul Batorego w Raciborzu do miejscowości Pcim Sucho-Działy i przejście z pętli autobusowej na czarny szlak do Schroniska PTTK „Na Kudłaczach” ,krótka przerwa i dalej czerwonym szlakiem na szczyt Lubomira. Po zdobyciu szczytu zeszliśmy do „Gościńca pod Lubomirem ” tam przerwa i zejście do miejscowości Węglówka do autokaru i przejazd do Białki Tatrzańskiej na obiadokolacje, grill, nocleg. W dniu 26.07.2020 r po odebraniu pakietów śniadaniowych przejazd na Słowację i wejście na Rysy z Przewodnikiem Tatrzańskim po drodze przerwa w schronisku w Chacie pod Rysami. Zdobycie szczytu zaliczanego do KGP i Korony Europy zejście  do autokaru i przejazd do Raciborza. W wyprawie uczestniczyło 51 osób i wszyscy zainteresowani zdobyli oba szczyty. Najmłodszy uczestnik rocznik 2011 a najstarszy 1954 .Gratuluję wszystkim uczestnikom  zdobycia kolejnych dwóch szczytów do KGP i zapraszam na kolejne wyprawy z PTTK Racibórz. Andrzej Kuśnierz.

poniżej przedstawiamy galerię jednego z uczestników wyprawy Pana Piotra Wołoszyn – dziękujemy, publikujemy również LINK do jego galerii – dziękujemy w imieniu uczestników