Rajd rowerowy Góry Opawskie

Napisano dnia maj 1, 2010 w Aktualności

W dniach 24-25.04.2010 odbył się dwudniowy rajd rowerowy na trasie: Racibórz – Pokrzywna – Racibórz zorganizowany przez PTTK „Ziemia Raciborska”. Udział w rajdzie wzięło 27 turystów kolarzy, którzy w ciągu dwóch dni pokonali trasę o długości 160km po pagórkowatym terenie i przy niesprzyjającym wietrze. Bazą wyjazdu było bardzo gościnne schronisko PTSM w Pokrzywnej a wyżywienie zapewnił zaprzyjaźniony ze schroniskiem Ośrodek „Sudety”.

W pierwszym dniu trasa rajdu prowadziła przez Gródczanki, Kietrz, Głubczyce, Pomorzowiczki, miejscowość Osoblaha po stronie Czeskiej a następnie Prudnik. W trakcie jazdy uczestnicy odwiedzili 3 krzyże pokutne znajdujące się w Lekartowie, Dytmarowie i Jasionie, drewniany kościół w Gródczankach oraz obejrzeli odbudowany Ratusz w Głubczycach.

Na zakończenie pierwszego dnia odbyło się ognisko przy którym  w doskonałych humorach dzieliliśmy się wrażeniami z wypraw rowerowych i planowaliśmy następne.

Nazajutrz rankiem wyruszyliśmy w drogę powrotną prowadzącą przez Racławice Śl., Szonów i Krowiarki

Impreza odbyła się przy znakomitej pogodzie a uczestnicy pomimo zmęczenia powrócili do domu w znakomitych humorach

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rajdu zamieszczonych w galerii i udziału w kolejnych organizowanych imprezach.

Rajd rowerowy Góry Opawskie

Napisano dnia kwi 24, 2010 w Galeria

W dniach 24-25.04.2010 odbył się dwudniowy rajd rowerowy na trasie: Racibórz – Pokrzywna – Racibórz zorganizowany przez PTTK „Ziemia Raciborska”. Udział w rajdzie wzięło 27 turystów kolarzy, którzy w ciągu dwóch dni pokonali trasę o długości 160km po pagórkowatym terenie i przy niesprzyjającym wietrze. Bazą wyjazdu było bardzo gościnne schronisko PTSM w Pokrzywnej a wyżywienie zapewnił zaprzyjaźniony ze schroniskiem Ośrodek „Sudety”..