Komisja Turystyki Kolarskiej Oddział PTTK w Raciborzu

zaprasza na

Wycieczkę rowerową w dniu 12 kwietnia 2014r. z cyklu
PRZEWODNIK CZEKA – RACIBÓRZ I OKOLICE

Impreza dotowana przez Urząd Miasta w Raciborzu.
Komandor rajdu Stanisław Żółciński Tel 506704540.

Regulamin w formacie PDF
Regulamin w formacie DOC

Cel imprezy:

1. Poznanie walorów turystyczno- krajoznawczych Raciborza i okolic.
  2. Krzewienie trzeźwego i zdrowego trybu życia.
  3. Czynny wypoczynek.

Program:

Start: 12 kwietnia 2014r godz 9.00 pl. Długosza.

Przejazd na trasie i zwiedzanie : śródmieście miasta, obiektów sakralnych- kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa, Kościół odpustowy pw. Matki Bożej, Stacja Geofizyczna PAN, Kuźnia – Muzeum w Bieńkowicach, Kościół pw. Św. Piotra i Pawła w Tworkowie, ruiny pałacu w Tworkowie – powrót do Raciborza.

Czas przejazdu i zwiedzanie około 6 godzin, trasa liczy ok. 30 km (drogi lokalne i trasy rowerowe).

Uwagi organizacyjne:

• Wpisowe na rajd wynosi 5 zł , dla członka PTTK 4 zł – zgłoszenia i wpisowe na starcie.
  • Dodatkowo w Kuźni w Bieńkowicach można kupić podkowę za ok. 8 zł.
  • W ramach wpisowego uczestnicy otrzymują plakietkę.

Postanowienia końcowe:

1. Uczestnicy rajdu ubezpieczają się we własnym zakresie.
  2. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za wyrządzone szkody przez uczestników osobom trzecim i odwrotnie w czasie trwania wycieczki – rajdu.
  3. Członkowie PTTK są ubezpieczeni, pod warunkiem opłaconych składek na 2014r .
  4. Osoby niepełnoletnie do lat 18 mogą uczestniczyć w rajdzie pod opieką osób dorosłych.
  5. Udział w imprezie odbywa się na własną odpowiedzialność.
  6. Zalecamy podczas jazdy używać kasków ochronnych i kamizelek ostrzegawczych oraz sprawnego roweru.
  7. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany programu z przyczyn od niego niezależnych.
  8. Uczestników obowiązuje przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i Karty Turysty.