W dniach 22-24. 04.2016 odbył się zorganizowany przez Komisję Turystyki Kolarskiej przy Oddziale PTTK w Raciborzu rajd rowerowy „Do byczyńskiego grodu”.

Zgodnie z planem start imprezy odbył się w miejscowości Przywory, do której większość uczestników dotarła pociągiem, ale spora grupa turystów dotarła też na miejsce startu pokonując całą trasę na rowerach.
Pierwszy dzień to trasa prowadząca przez Niwki, Turawę i Bierdzany do miejscowości Biskupice gdzie położony jest tytułowy gród. Na trasie nie uniknęliśmy poważnych defektów rowerów i nieoceniona okazała się pomoc naszego „ wozu technicznego”.

W kolejnym dniu zgodnie z planem pojechaliśmy rankiem do Byczyny na zaplanowane zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Po powrocie na uczestników czekały dalsze atrakcje tj. krótki film o historii grodu oraz zajęcia praktyczne w rzucie włócznią, toporami oraz strzelaniu z łuku.
W godzinach wieczornych mieliśmy okazje zgłębić tajniki zasad udzielania pierwszej pomocy i zakończyć dzień przy ognisku.

W niedzielny poranek przyszedł czas na doznania duchowe i odprawiona została Msza Św. w intencji tych obecnych i zmarłych uczestników naszych imprez, poświęcone zostały nasze dwukołowe rumaki a uczestnicy otrzymali pamiątkowe medaliki z wizerunkiem św. Krzysztofa.

W trzecim dniu pogoda nie rozpieszczała nas: w trakcie jazdy zdarzył się deszcz, grad i przeraźliwe zimno, lecz mimo to dzielnie ruszyliśmy do Opola.
Przejazd przez Opole przebiegł bardzo sprawnie dzięki pomocy kolegów Marka i Sławka z Opolskiego KTR RAJDER, którzy wcielili się w rolę naszych przewodników.

Trzy dni rajdu to nowe doświadczenia, wspomnienia i uśmiechy na twarzach a także czas spędzony na rozmowach o przyszłych wyprawach.

Rajd został dofinansowany ze środków Urzędu Miasta w Raciborzu –
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy!
Zapraszamy do galerii zdjęć i udziału w kolejnych wyjazdach.

KTK Racibórz