Za nami Pierwszy rowerowy rajd klubowy zapowiadany na ten rok, ruszamy rano dnia 18 czerwca i kierujemy się do Prudnika, gdzie w Schronisku mamy zakwaterowanie naszej grupy.

Trasa prowadziła przez malownicze tereny pól i lasów, trasa prowadziła również przez tereny naszych sąsiadów gdzie w miejscowości Osoblacha mieliśmy dłuższy przystanek, w miejscu tym znajduje się atrakcja turystyczna w formie kolejki wąskotorowej, gdzie nasz klub również taki rajd tu odbywał. Po przyjeździe na miejscu kwaterujemy się w schronisku, dzień przebiegał w upalnych warunkach w temperaturze przekraczającej 27 stopni Celsjusza.

DZIEŃ 2

Poranek przywitał nas bardzo słonecznie, wspólne śniadanie i wyjazd na trasę około 20 km, kierunek Pokrzywna i dalej…

w Pokrzywnej mały postój i wyjazd pod wieże widokową

zwiedziliśmy również hodowlę Alpak Ajmaraya w Dębowcu (więcej tu)

pozdrawiamy serdecznie gospodarzy hodowli…kolejny postój w Prudniku przy zawodach konnych na które natrafiliśmy…

dzień pięknie spędzony czas z atrakcjami, upał nie do opisania ale mimo tego było wspaniale, po powrocie do schroniska wspólny obiad…

3 DZIEŃ

Trzeci dzień to już czas naszego wyjazdu, powrotu do domu, po wspaniałym weekendzie spędzonym w siodełkach rowerowych wracamy cali i zdrowi, uśmiechnięci i szczęśliwi, do tego nadal towarzyszy nam nieziemska aura, gdzie skwar z nieba nie do opisania.
Nasza trasa powrotna przebiegała przez Czechy, Osoblahę dalej przez Głubczyce gdzie zorganizowany był krótki postój i dalsza droga w kierunku Baborowa, tam z kolei odpoczynek i konsumpcja lodów z słynnej lodziarni, koniec rajdu zakończyliśmy na rynku w Raciborzu około godziny 16-tej
Dziękujemy uczestnikom rajdu za miło spędzony czas i zachęcamy na kolejny już niebawem.