BRAMA W GORCE, 31.05.2026

1 czerwca 2026 | Aktualności, Galeria

W dniu 31 maja 2026 roku pod patronatem honorowym Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody odbyła się kolejna wycieczka autokarowa, której celem było zwiedzanie Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnego  pod nazwą „BRAMA W GORCE”.

Tradycyjnie zbiórka uczestników na dworcu PKS Racibórz ul.Batorego o godzinie 05.30 wyjazd 06.00 do miejscowości Waksmund. Zaparkowanie autokaru i przejazd dwoma kolejkami turystycznymi pod wejście do centrum. Podział na dwie grupy i zwiedzanie z Przewodnikami, którzy bardzo ciekawe opowiadali o historii powstania tego miejsca, jak i możliwości edukacyjnej. Po około dwóch godzinach pozostał czas na indywidualne zwiedzanie i czas wolny na posiłek i odpoczynek. Później zbiórka przy bramie i powrót do autokaru. Wręczenie legitymacji członkowskiej nowemu członkowi naszego oddziału i  powrót do Raciborza.

Najstarszy uczestnik rocznik 1950 a najmłodsza Martyna rocznik 2016.

W sumie w wycieczce brało udział 54 osoby.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za udział i zapraszam na kolejne wyjazdy z PTTK Oddział Racibórz

Andrzej Kuśnierz

Prezes Zarządu

Pozostałe aktualności

WIELKA SOWA I SZCZELINIEC, 13.06.2026

WIELKA SOWA I SZCZELINIEC, 13.06.2026

W dniu 13 czerwca 2026 r. grupa z Oddziału PTTK Racibórz pod patronatem honorowym Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody wybrała się na wyprawę, aby zdobyć dwa szczyty zaliczane do Korony Gór Polski. Tradycyjnie zbiórka uczestników na dworcu PKS Racibórz, ul....

Najbliższe imprezy

Najbliższe imprezy

Szukasz kolejnej turystycznej przygody?