Kulig w Istebnej styczeń 2010

11 lutego 2010 | Aktualności

W dniach 29-31.01.2010 odbyła się trzydniowa impreza o nazwie „Kulig – Wisła Czarne” zorganizowana przez PTTK „Ziemia Raciborska”. Udział w niej wzięło 27 uczestników. Bazą wyjazdu było gościnne schronisko PTSM „Zaolzianka” w Istebnej, które zapewniło nam zakwaterowanie i wyżywienie. Zdjęcia dostępne są w galerii.

W pierwszym dniu udaliśmy się na  wieczorny spacer i weszliśmy na pobliski Złoty Groń  o wysokości 710 mnpm. Nazajutrz odwiedziliśmy Rezydencję Prezydenta RP w Wiśle a następnie dotarliśmy do schroniska na „Stecówce”. Po powrocie uczestniczyliśmy w tytułowym kuligu saniami wzdłuż Białej Wisełki z poczęstunkiem przy góralskim ognisku.

W ostatnim dniu dokonaliśmy wejścia na Barania Górę (1220 mnpn) w trudnych zimowych warunkach. 

Pomimo zmęczenia spowodowanego napiętym programem po zejściu do Wisły Czarne w znakomitych humorach powróciliśmy do domu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu zamieszczonych w galerii i udziału w kolejnych organizowanych imprezach.

Pozostałe aktualności

ZAMEK KSIĄŻ Z PALMIARNIĄ, 21.06.2026

ZAMEK KSIĄŻ Z PALMIARNIĄ, 21.06.2026

W dniu 21 czerwca 2026 r. pod patronatem honorowym Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody odbyła się kolejna wycieczka krajoznawcza, której celem było zwiedzanie Zamku Książ i Palmiarni w Wałbrzychu. Zbiórka uczestników o godzinie 05.00, wyjazd 05.30 do miejscowości...

WIELKA SOWA I SZCZELINIEC, 13.06.2026

WIELKA SOWA I SZCZELINIEC, 13.06.2026

W dniu 13 czerwca 2026 r. grupa z Oddziału PTTK Racibórz pod patronatem honorowym Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody wybrała się na wyprawę, aby zdobyć dwa szczyty zaliczane do Korony Gór Polski. Tradycyjnie zbiórka uczestników na dworcu PKS Racibórz, ul....

Najbliższe imprezy

Najbliższe imprezy

Szukasz kolejnej turystycznej przygody?