Rajd rowerowy do Krapkowic

Trasa rajdu prowadziła z Raciborza przez Pawłów, Ucieszków-kościół, Gościęcin, Twardawa, Walce, Grocholub, Żużela, Żywocice, Krapkowice najpierw pływalnia Delfin. Na rynku Krapkowickim każdy znalazł coś dobrego dla siebie.  Później pojechaliśmy do Hotelu Sportowego w Otmęcie na nocleg.
Przejazd obok zakładów papierni w Krapkowicach „Metsa”, starym mostem kolejowym który został dla mieszkańców jako ścieżka pieszo-rowerowa przejechaliśmy przez Odrę do hotelu.
Po obiadokolacji -integracja w mniejszych lub większych grupach. Stół tenisowy i inne atrakcje…

W drugim dniu pogoda nas oszczędziła nie padało. Przejechaliśmy wałami do Zamku w Rogowie Opolskim na umówione zwiedzanie z przewodnikiem.
Później spacer po zamkowym parku. Powrót do Krapkowic-Otmęt i przejazd do Kamienia Śląskiego -zwiedzanie pałacu, Sanktuarium Św. Jacka, Brama Dzwonów.
Do zwiedzania mieliśmy jeszcze czas więc był czas na posiłek w gościńcu przy sanktuarium.
W drodze powrotnej przez Gogolin pod pomnik Karolinki i Karliczka ubranych w stroje ludowe konieczne zdjęcie, mimo niesprzyjającej aury -humory dopisywały.
Powrót do hotelu który ugościł nas gorącą obiadokolacją. Gorący prysznic i zabawa przy stołach do tenisa stołowego.
W niedzielę, pożegnanie z Wiesią i Markiem z Poznania, pożegnanie dziewczyn które pojechały do Gogolina na pociąg i w drogę powrotną do Raciborza.
Przejazd przez Krapkowice, Grocholub, Kamionka, Poborszów,wzdłuż drogi 45 do Reńskiej Wsi do Dębowej tutaj posiłek odpoczynek i w drogę do Sukowic a stamtąd nową trasą rowerową aż do Polskiej Cerekwi.

 

tekst i foto:
Małgorzata Żurkowska