Rajd „Powitanie Wiosny” z Oddziałem PTTK w Raciborzu – 2019

25 marca 2019 | Aktualności, Galeria

Po raz kolejny mieszkańcy Raciborza i okolic spotkali się na Placu Długosza, aby stąd wyruszyć na poszukiwanie Wiosny 2019. Tradycyjnie rajd zorganizował Oddział PTTK w Raciborzu. Zaproponowano dwie trasy; pieszą – zwiedzanie Raciborza oraz  kolarską-  do Obory (Arboretum Bramy Morawskiej). Meta rajdu była na stadionie OSiR-u w Raciborzu.

W imprezie wzięło udział 135 osób.  Najliczniejszą grupę stanowiła młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu- 89 osób, która wraz z przewodnikami i opiekunami wybrała się na spacer szlakiem zabytków Raciborza.  Na mecie rajdu zameldowała się także bardzo liczna grupa kolarzy turystów- 46 osób, a wśród  nich członkowie Oddziału PTTK Raciborza, kolarze z Komisji Turystyki Kolarskiej Sokół z Radlina oraz grupa seniorów z Nędzy. Na mecie rajdu czekały na uczestników poczęstunek oraz konkursy z nagrodami.

Serdeczne podziękowania przewodnikom miejskim oraz nauczycielom z Zespołu Szkół Ekonomicznych za pomoc w organizacji rajdu.

Organizator: Oddział PTTK w Racibórz

Komandor: Z. Kobylak

Impreza współfinansowana przez Urząd Miasta Racibórz.

Pozostałe aktualności

ZAMEK KSIĄŻ Z PALMIARNIĄ, 21.06.2026

ZAMEK KSIĄŻ Z PALMIARNIĄ, 21.06.2026

W dniu 21 czerwca 2026 r. pod patronatem honorowym Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody odbyła się kolejna wycieczka krajoznawcza, której celem było zwiedzanie Zamku Książ i Palmiarni w Wałbrzychu. Zbiórka uczestników o godzinie 05.00, wyjazd 05.30 do miejscowości...

WIELKA SOWA I SZCZELINIEC, 13.06.2026

WIELKA SOWA I SZCZELINIEC, 13.06.2026

W dniu 13 czerwca 2026 r. grupa z Oddziału PTTK Racibórz pod patronatem honorowym Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody wybrała się na wyprawę, aby zdobyć dwa szczyty zaliczane do Korony Gór Polski. Tradycyjnie zbiórka uczestników na dworcu PKS Racibórz, ul....

Najbliższe imprezy

Najbliższe imprezy

Szukasz kolejnej turystycznej przygody?