Wyprawa górska, po szczytach do KGP – Kłodzka Góra, Jagodna, Orlica, Wielka Sowa

3 lutego 2020 | Aktualności

W dniach 01.02 -02.02.2020 r. odbyła się druga wyprawa po szczytach zaliczanych do KGP z PTTK Racibórz. W pierwszy dzień zdobyliśmy Kłodzką Górę 765 m n.p.m w górach bardzkich następne Jagodną 977 m.n.p.m w górach bystrzyckich .


Po zdobyciu dwóch szczytów udaliśmy się do Długopola Zdrój na obiadokolacje i nocleg. Na drugi dzień po śniadaniu wyruszyliśmy do Zieleńca aby zdobyć szczyt Orlica 1084 m.n.p.m w górach orlickich. Po zdobyciu udaliśmy się na kolejny szczyt Wielką Sowe 1015 m.n.p.m w górach sowich. W drodze powrotnej krótka przerwa na posiłek i do Raciborza 😀.W wyprawie uczestniczyło 60 osób. Najmłodszy uczestnik 2011 r. a najstarszy 1954 r. Gratuluję wszystkim zdobywcom kolejnych 4 szczytów do KGP i zapraszam na następną wyprawę.
Andrzej Kuśnierz Racibórz

Pozostałe aktualności

WIELKA SOWA I SZCZELINIEC, 13.06.2026

WIELKA SOWA I SZCZELINIEC, 13.06.2026

W dniu 13 czerwca 2026 r. grupa z Oddziału PTTK Racibórz pod patronatem honorowym Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody wybrała się na wyprawę, aby zdobyć dwa szczyty zaliczane do Korony Gór Polski. Tradycyjnie zbiórka uczestników na dworcu PKS Racibórz, ul....

Najbliższe imprezy

Najbliższe imprezy

Szukasz kolejnej turystycznej przygody?