Europejski Tydzień Turystyki Rowerowej w Prayssac – Francja, 5-12.07.2025

14 lipca 2025 | Aktualności, Galeria

W dniach od 05 do 12 lipca 2025 roku w miejscowości Prayssac we Francji odbył się 19 Tydzień Turystyki Rowerowej, którego celem była integracja turystów kolarzy z Europy. W zlocie wzięło udział ponad 2300 osób głównie z Francji w tym 68 Polaków a z Oddziału PTTK Racibórz Andrzej Kuśnierz — prezes i Zdzisława Musioł — członek oddziałowego sądu koleżeńskiego. Trasy były bardzo dobrze przygotowane dla uczestników o różnym stopniu trudności zarówno dla tych bardziej zaangażowanych, jak i początkujących. Zlot przebiegał w bardzo miłej atmosferze i zakończył się kolacją pożegnalną. Prezydent UECT Patrice Godart osobiście podziękował za udział w zlocie i zaprosił na przyszły rok na kolejny 20 Tydzień Europejskiej Turystyki Rowerowej (Union Europeenne de Cyclotourisme).

Pozostałe aktualności

WIELKA SOWA I SZCZELINIEC, 13.06.2026

WIELKA SOWA I SZCZELINIEC, 13.06.2026

W dniu 13 czerwca 2026 r. grupa z Oddziału PTTK Racibórz pod patronatem honorowym Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody wybrała się na wyprawę, aby zdobyć dwa szczyty zaliczane do Korony Gór Polski. Tradycyjnie zbiórka uczestników na dworcu PKS Racibórz, ul....

Najbliższe imprezy

Najbliższe imprezy

Szukasz kolejnej turystycznej przygody?