Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Turystyki w Tarnowskich Górach, 30.09.2025

2 października 2025 | Aktualności, Galeria

W dniu 30 września 2025 roku o godzinie 16.00 w Tarnogórskim Centrum Kultury odbyły się Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Turystyki. 

W godzinach wcześniejszych była możliwość zwiedzania stacji kolejki wąskotorowej w Bytomiu — Karb Wąskotorowy, jak i przejazd do Tarnowskich Gór, gdzie zaplanowane było zwiedzanie Kopalni Srebra. Następnie przejazd do T.C.K. na   wręczenie dyplomów oraz wysłuchanie koncertu. 

Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Raciborzu otrzymał dyplom za Zasługi dla Rozwoju Turystyki w Roku 2025 odebrany przez Prezesa Andrzeja Kuśnierz. A przyznawany przez Marszałka Województwa Śląskiego.

Pozostałe aktualności

WIELKA SOWA I SZCZELINIEC, 13.06.2026

WIELKA SOWA I SZCZELINIEC, 13.06.2026

W dniu 13 czerwca 2026 r. grupa z Oddziału PTTK Racibórz pod patronatem honorowym Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody wybrała się na wyprawę, aby zdobyć dwa szczyty zaliczane do Korony Gór Polski. Tradycyjnie zbiórka uczestników na dworcu PKS Racibórz, ul....

Najbliższe imprezy

Najbliższe imprezy

Szukasz kolejnej turystycznej przygody?